Jeśli wybierasz się pod namiot, chcesz zorganizować piknik czy planujesz wypad na ryby, z pewnością przyda Ci się lodówka kompresorowa. Lodówki kompresorowe służą do schładzania żywności i napojów niezależne od temperatury otoczenia. Zasilane są akumulatorem, a pobór energii jest niewielki, dlatego idealnie sprawdzą się podczas podróży czy wakacji w kamperze. Nasz sklep z lodówkami kompresorowymi posiada w swojej ofercie przenośne lodówki z kompresorem jedno i dwukomorowe, z wbudowanym akumulatorem zabezpieczonym przed rozładowaniem i nagłymi skokami napięcia w sieci elektrycznej.

Jak działa lodówka kompresorowa?

Jak działają lodówki kompresorowe? W lodówce kompresorowej działa ekologiczny czynnik chłodniczy Gaz R1234YF, który w parowniku przechodzi ze stanu ciekłego w gazowy. W czasie tego procesu parownik pobiera ciepło ze środka komory chłodniczej - wówczas dochodzi do obniżenia jej temperatury. Gazowy czynnik chłodniczy jest zasysany przez kompresor, a następnie sprężany i przesyłany do skraplacza. Czynnik powraca więc do stanu płynnego i oddaje ciepło. Następnie zostaje skierowany do parownika i cały proces się powtarza. Lodówki kompresorowe utrzymują wewnątrz pożądaną temperaturę, niezależnie od temperatury na zewnątrz.

Lodówki kompresorowe - zalety

Lodówki kompresorowe cechują się bardzo dobrą wydajnością chłodzenia i na efektywność ich pracy nie wpływa temperatura zewnętrzna - będą chłodziły nawet podczas dużych upałów. Chłodziarki kompresorowe pobierają dodatkowo małą ilość prądu i zazwyczaj mają funkcję pozwalającą na monitorowanie stanu akumulatora. Co jeszcze cechuje lodówki kompresorowe?

  • Lodówki z kompresorem posiadają nie tylko funkcję chłodzenia, ale też głębokiego mrożenia.
  • oszczędne i ciche podczas pracy.
  • Lodówka może być zasilania prądem stałym (12/24V) lub zmiennym (100-240V) oraz panelem fotowoltaicznym.
  • Ergonomiczne uchwyty, teleskopowa rączka oraz kółka umożliwiają wygodne przemieszczanie i transport lodówki kompresorowej.

Producent lodówek kompresorowych Yeticool oferuje lodówki kompresorowe jedno i dwukomorowe różnej wielkości oraz akcesoria do lodówek kompresorowych. Sprawdź nasze propozycje i wybierz lodówkę z kompresorem do kampera, pod namiot lub na piknik!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium